dr? Lehoczky Imre: „Milyen sapka van rajtam, vagy nincs”

Dr. Lehoczky Imre a meghallgatáson kijelentette:

“Van olyan gazda, akinek meg lehet mondani, hogy mi van, de van olyan gazda, akinek nem. Elmondom én a hölgyről is az előző tapasztalataimat. Ezt a kutyát már évekkel ezelőtt műtöttük és a hölgy sírógörcsök közepette fetrengett a váróban, annyira stresszes, ideggyenge vagy pánikos. A párja ott vigasztalta. Mindegy hogyan mondom el, mindenképp probléma. Milyen sapka van rajtam, vagy nincs”

Köszönöm szépen, doktor úr az empatikus hozzáállást, igaz nem vagyok ideggyenge, sem pánikos, csak aggódtam a kutyámért, mert láttam, hogy mennyire kétségbe van esve a kábaságától. Igyekeztem vigasztalni, de közben sírtam…csakugyan. Nem fetrengtem, nem dobáltam magam, nem téptem meg a ruhám, csak sírtam és simogattam.

Kedves Gazdik, óvakodjatok az érzelmek kinyilvánításától ebben a rendelőben helyen, mert ha netán elgyengülnétek, nem kaptok megfelelő tájékoztatást a jövőben!

De tudja doktor úr, az információ közlése Önnek nem kiváltsága vagy választható lehetősége, hanem kötelessége és higgye el nem az számít, ahogy mondja, hogy “milyen sapka van rajtam, vagy nincs” hanem, hogy időben mondja, pont azért, hogy a gazdi fel tudjon készülni és inkább a kegyes halált válassza, ha már elkerülhetetlen a vég.

Csak egy kérdés: „Doktor úr, a maga szíve sose fáj”?


Részlet a Magyar Állatorvosi Kamara (MÁOK) ETIKAI és ETIKAI ELJÁRÁSI SZABÁLYZATÁBÓL:

„7. Az állatorvos a vélt vagy megállapítoƩ diagnózis birtokában – elsősegélynyújtás és sürgősségi
ellátás kivételével- köteles az állattartót felvilágosítani az általa megállapított betegség esetleges fertőző jellegéről, prognózisáról, a kezelés várható költségéről, valamint élelmiszertermelő állatok esetén az élelmezés-egészségügyi várakozási időről.

8. Az állatorvos – elsősegélynyújtás és sürgősségi ellátás kivételével- minden esetben hívja fel az állattartó figyelmét, hogy a kár megelőzése vagy a már bekövetkezett kár mérséklése érdekében mi a követendő eljárás, vagy teendő. Amennyiben a kár megelőzésében és csökkentésében az állattartó nem úgy jár el, ahogy az tőle elvárható, és tevékenysége esetleg állatkínzást eredményez, a köz- és állat-egészségügyet veszélyeztető, vagy ilyen jogszabályokat sért, az állatorvos köteles erre a figyelmét felhívni, és – amennyiben az állattartó a veszélyeztető vagy jogsértő helyzetet nem szünteti meg – a hathatós intézkedés érdekében az
illetékes közigazgatási szervet értesíteni.

9. Az állatorvos -elsősegélynyújtás és sürgősségi ellátás kivételével- köteles felhívni az állattartó figyelmét a kért, illetve szükséges beavatkozás azon kockázataira, amelyek mérlegelése reálisan szükséges a beavatkozásról való állattartói döntéshez. Az állatorvos, állatorvosi tevékenységével az állattartót sem jogosulatlan előnyhöz nem juttathatja, sem hátrányos helyzetbe nem hozhatja.”


Doktor úr, ez az Ön hivatása, Ön választotta és gyakorolja, hát tegye úgy, ahogy azt előírják, ha már együttérezni képtelen.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük